Kolejny rok w GIG mamy za sobą. Od strony zaplecza był to rok dużych zmian, wielu wyzwań i mieliśmy też sporo nauki. Od strony wydawniczej, choć nie chodzi tutaj o rekordy, udało nam się pobić ilość wydawanej przez nas muzyki w stosunku do roku poprzedniego, a planów na kolejne nie brakuję. Jeśli patrzeć na liczbę video na YouTube, to 2022 został(tylko delikatnie) zdominowany przez the.soul.stepsona i to jego muzyki mogliście usłyszeć najwięcej. Nie zabrakło też debiutantów w postaci Santall i Shynee, którzy tym sposobem poszerzają szeregi labelu. W ekipie jest jeszcze jedna nowa twarz, która pomaga utrzymać ten pociąg na trackach i choć życzy sobie być anonimową to musieliśmy to nadmienić- siemanko i spoko, że jesteś! Dostaliśmy kolejne rzeczy od Begu i Voom'a. Ten pierwszy odsłonił swoją ambientową naturę, natomiast drugi kooperował sobie rapowo, to raz z Temzkim, to raz z STEPS'em. Za sprawą naszego drugiego winyla w katalogu wróciliśmy na moment do zeszłorocznej EP'ki Begu Escape to unknown. Tytuł na tym nośniku wyszedł w super małym nakładzie, a tylko jedna sztuka trafiła do przypadkowego słuchacza. Linki do materiałów tegorocznych poniżej.
 
Od tego roku poszeżyliśmy listę niezależnych sklepów, w których możecie trafić nasz katalog. Do Asfalt Shopu, z którym działamy wspólnie już jakiś czas dołączyły:
- Winyl Market (Warszawa)
- Sonar Records Store (Gdańsk)
- Most Vinyl Shop (Gdynia)
- Vinylgate Records (Poznań)
O tym ostatnim miał wlecieć osobny artykuł, ale koniec końców obwieszczamy Wam teraz, że jesteśmy też dostępni w stolicy województwa wielkopolskiego. 

Przy każdym z projektów mieliśmy przyjemność współpracować z ciekawymi ludźmi i instytucjami. Zaczynijmy od videoclipów, które w tym roku w większości zrealizowaliśmy z Tomkiem Kanione Studio. Okładke VS, oraz singiel Bilet wyczarowała dla nas Karolina Tomaszewska. Kolejne dwa single z tego projektu, to Odmawiam i Lewak Prawak, do których rysunki zrobił Praktis. W kawałku, którym zaczeliśmy ten rok za muzykę odpowiada warszawski producent i raper Temzki. Obydwa powyższe projekty mixował i masterował Łukasz Szyrna. Przy projekcie Return to the beginning otrzymaliśmy trzy remixy. Dwa z nich wsymażyły postacie znane w środowisku HH, czyli DJ 600V Spear Oh. Jeden jest mocnym akcentem elektronicznym, bo zrobił go zespoł Janka- duet Daniel Drumz i Hatti Vatti.
 
Tak się zamyka dla nas rok 2022. Planujemy już kolejny i wierzymy, że będzie równie interesujący, a klasycznie trzeba dodać, że pewnie nawet bardziej intersujący, bo jak inaczej ;) . Dzięki że jesteście i stawiacie na naszą muzykę, która niekoniecznie chcę być głównym nurtem, nie patrzy wokół siebie co dzisiaj jest warto grać i jak brzmieć. Muzyka, która nie chcę śledzić trendów, a co najwyżej je wyznaczać.
Zdrówka w Nowym Roku i dbajcie o swoje uszy ;)
 
- Voom Kaŝpafisto -
Spotify
Tidal
- Begu Dubskapes Vol. 1 -
MC
Spotify
Tidal
- Santall D:\beats_from_venus.raw -
CD
YouTube
- STEPS prog. beattape vol. 3 -
CD
MC
Shynee Return to the beginning -
CD
VS -
CD
MC
Spotify
Tidal

GIG Label